O firmie

1990

Początki firmy sięgają 1990 roku, kiedy to utworzone zostało Biuro Przedstawicielskie Techem Zygmunt Łada, jedno z pierwszych prywatnych przedstawicielstw zagranicznych koncernów. W tym czasie reprezentowaliśmy w Polsce interesy takich producentów jak KWH Mirka (materiały ścierne z Finlandii), Dunlop (opony z Wlk. Brytanii), ASCO (zawory elektro-magnetyczne z Holandii) czy Rosemount (aparatura pomiarowa z USA).

W miarę upływu czasu nasza firma przekształciła się z przedstawicielstwa w wyłącznego dystrybutora, a po usamodzielnieniu się Dunlopa, ASCO i Rosemount, rozszerzyliśmy naszą współpracę o grupę James Walker (uszczelnienia przemysłowe i materiały tłumiące) i firmę CompAir Hydrovane (sprężarki łopatkowe), obie z Wielkiej Brytanii.
Produkty dostarczane przez naszych europejskich partnerów reprezentują najnowszą myśl techniczną i najwyższą jakość co umożliwia nam bycie dostawcą takich zakładów jak PKN Orlen, Lotos, Zakłady Chemiczne Police, ZA Puławy, Stocznia Remontowa, IP Kwidzyń, VW, FIAT , VOLVO, MAN, fabryki mebli z grupy Swedwood (IKEA), Agnella, Miranda, Polmosy, Agros, Arcellor Mittal Polska i inne huty, Elektrownia Opole, Jaworzno, Turów, Bełchatów i wiele wiele innych.
Chcąc dać lepszy serwis klientom, na początku lat 90-tych uruchomiliśmy konfekcjonowanie materiałów ściernych Mirka dla rynku samochodowego, a wkrótce potem rozszerzyliśmy je o produkcję pasów bezkońcowych dla fabryk mebli.

1997

W 1997 roku działalność Biura Przedstawicielskiego przeniesiona została do BP Techem S.A., firmy o kapitale założycielskim 16,61 mln zł. Jednocześnie rozszerzony został profil firmy o trzy nowe grupy wyrobów: ciągi czyszczące, materace lateksowe Dunlopillo (Niemcy) oraz znaki bezpieczeństwa Kenlight ® (produkowane przez BP Techem SA).

2003

Byliśmy i jesteśmy firmą nastawioną na rozwój i podejmującą nowe wyzwania, stąd w kolejnych latach pojawiły się nowe departamenty: od 2003 roku współpracujemy z włoskim koncernem petrochemicznym ENI, sprzedając jako wyłączny dystrybutor w Polsce, oleje i smary ENI (dawniej AGIP) ; uzupełniliśmy naszą działalność także o urządzenia do dystrybucji olejów i płynów eksploatacyjnych renomowanych producentów z Włoch.

2006

Od 2006 roku mamy własny magazyn wysokiego składowania w Zgierzu koło Łodzi świadczący usługi logistyczne i magazynowe. W tym samym roku włączyliśmy do naszej firmy dział Pomeko System, działający wcześniej jako samodzielna firma dostawca systemów analitycznych do wód, ścieków i mieszanin procesowych.

Motto „Jakość bez granic”, przyświecające naszym działaniom od 1990 roku znaczy dla nas:
• wysokiej jakości produkt
• rozsądna cena
• stały kontakt i elastyczność we współpracy z odbiorcą
• bardzo dobry serwis

Wierzymy, że to nam się udało!

Dołącz do załogi BP Techem Aplikuj teraz