Aktualności

BP Techem

Dział wycieraczek systemowych w nowej siedzibie.

BP Techem

17 stycznia 2023

Dział wycieraczek systemowych w nowej siedzibie.

Miło nam poinformować, że właśnie uruchomiliśmy nową halę produkcyjną naszego działu wycieraczek systemowych. Lokalizacja produkcji została przeniesiona z Piaseczna do kompleksu przy ulicy Emaliowej 28 na warszawskim Okęciu.

Od momentu, gdy postawiliśmy na eksport, rozwijamy się bardzo dynamicznie. W tej chwili jesteśmy obecni z naszymi wycieraczkami w 30 krajach na świecie i w kilku bardzo prestiżowych lokalizacjach, takich jak Stadion Camp Nou w Barcelonie, Dubai World Trade Centre czy Abu Dhabi Global Market. Rosnące grono klientów w Polsce oraz sukcesywnie zdobywany rynek zagraniczny spowodowały, że nasze możliwości rozwoju produkcji w dotychczasowej lokalizacji się skończyły. Stąd między innymi decyzja o przeniesieniu się do nowej, większej lokalizacji – mówi Aleksandra Kisły, Prezes Zarządu BP Techem.

Wycieraczki systemowe produkowane przez BP Techem, to efekt ponad 20 lat doświadczenia na rynku, rozwoju technologicznego oraz współpracy z partnerami międzynarodowymi. Wycieraczki systemowe to popularna nazwa dla specjalistycznej produkcji wycieraczek w profilach aluminiowych, które są najczęściej stosowanym rozwiązaniem w centrach handlowych i kompleksach biurowych. Ze względu na ich dużą popularność w różnych obiektach użyteczności publicznej, czasami nazywane są także wycieraczkami obiektowymi.

Żeby sprostać zamówieniom z całego świata, musimy miesięcznie wyprodukować od 3 do 3,5 tysiąca metrów kwadratowych wycieraczek. Potrzebne jest do tego odpowiednio duże miejsce oraz wykwalifikowana załoga. Ale wybór nowej lokalizacji niedaleko lotniska Chopina w Warszawie nie był podyktowany jedynie wielkością poszukiwanej powierzchni. Zależało nam także na bardziej prestiżowej lokalizacji oraz na ułatwieniu dojazdu naszym zagranicznym klientom – dodaje Prezes.

Firma BP Techem to nie tylko wycieraczki systemowe, spółka na rynku działa od ponad 30 lat, dzięki dywersyfikacji oferowanych rozwiązań. Aktualnie w ramach spółki funkcjonuje 8 działów: Systemy Sprężonego Powietrza i Próżni, Uszczelnienia, Materiały Ścierne, Oleje i Smary, Produkty Bezpieczeństwa Pracy, Systemy Analityczne oraz dział Logistyki i Magazynowania.

<< Aktualności