Historia

related

Początki firmy BP Techem Sp. z o.o. sięgają 1990 roku, kiedy to utworzone zostało Biuro Przedstawicielskie Techem Zygmunt Łada, jedno z pierwszych prywatnych przedstawicielstw zagranicznych koncernów. W tym czasie reprezentowaliśmy w Polsce interesy takich producentów jak KWH Mirka, Dunlop, ASCO czy Rosemount.

W 1997 roku działalność Biura Przedstawicielskiego przeniesiona została do BP Techem S.A., firmy o kapitale założycielskim 16,61 mln zł. W 2021 roku BP Techem S.A. przekształciło się w BP Techem Sp. zo.o.

Obecnie jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu renomowanych producentów z Europy. Produkty dostarczane przez naszych partnerów reprezentują najnowszą myśl techniczną i najwyższą jakość co umożliwia nam bycie dostawcą takich zakładów jak PKN Orlen, Lotos, Grupa Azoty, Stocznia Remontowa, IP Kwidzyn, VW, FIAT , VOLVO, MAN, ABB, fabryki mebli IKEA, Can-Pack, Miranda, Polmos, Bydgoskie Fabryki Mebli, Indesit, ArcelorMittal Polska i inne huty, elektrownie z grupy PGE i EDF oraz wielu innych.

Naszą filozofią jest zrównoważony rozwój osiągany przez dywersyfikację oferowanych rozwiązań. Dlatego sukcesywnie poszerzamy portfolio oferowanych produktów i usług. Obecnie w ramach spółki funkcjonuje 7 działów: Wycieraczki Aluminiowe,  Systemy Sprężonego Powietrza i Próżni, Uszczelnienia, Oleje i Smary, Produkty Bezpieczeństwa Pracy, Systemy Analityczne oraz Logistyka i Magazynowanie. 

Naszą strategię realizujemy w oparciu o skandynawski model zarządzania, który zakłada wzajemny szacunek i partnerskie relacje.  Wierzymy, że traktując biznes jako grę zespołową, można osiągnąć dużo więcej.