Produkty

Technika sprężonego powietrza i próźni

Technika sprężonego powietrza i próżni

Departament Sprężonego Powietrza i Próżni działa w ramach naszej firmy od samego początku istnienia tj. od roku 1990. W ofercie znajdziecie Państwo sprzęt niezbędny do zasilania instalacji sprężonego powietrza lub próżni i urządzenia do uzdatniania powietrza.

Specjalizujemy się w technologii łopatkowej, która jest alternatywą dla pozostałych technologii w sprężarkach lub pompach próżniowych. Technologia ta zapewnia duże oszczędności w całym okresie eksploatacji dzięki niezawodności konstrukcji.

Działając jako wyłączny przedstawiciel i dystrybutor, jako pierwsi w latach dziewięćdziesiątych wprowadziliśmy na rynek Polski sprężarki łopatkowe firmy Hydrovane charakteryzujące się wyjątkową trwałością, prostotą oraz zapewniające wysoką jakość sprężonego powietrza.

W swej ponad 50-letniej historii firma Hydrovane zawsze była liderem rynku sprężarek łopatkowych, budując swoją reputację na jakości i niezawodności wytwarzanych urządzeń. Hydrovane wyprodukowała ponad 775.000 sprężarek wykorzystywanych przez największe przedsiębiorstwa na całym świecie. Niezmienność parametrów wydajnościowych i trwałość sprężarek określona jest na około 100.000 roboczogodzin.

W roku 2002 BP Techem Sp. z o.o. nawiązał współpracę z producentem łopatkowych pomp próżniowych firmą Pneumofore.

Firma Pneumofore powstała w roku 1923 i jest producentem sprężarek i pomp próżniowych posiadającym duże doświadczenie w produkcji i rozwoju swoich konstrukcji dostosowanym do zmieniających się wymagań klientów.

Nieustanne dążenie do podnoszenia jakości i innowacje w budowie maszyn to cel jaki wyznaczyli właściciele firmy by zaspokoić potrzeby klientów. W ofercie firmy Pneumofore znajdziecie Państwo także dmuchawy bocznokanałowe, sprężarki wysokociśnieniowe oraz doprężacze.

Departament Sprężonego Powietrza i Próżni oferuje również urządzenia do uzdatniania powietrza takie jak filtry liniowe, osuszacze chłodnicze i adsorpcyjne, separatory cyklonowe, chłodnice, zbiorniki oraz szereg armatury pneumatycznej niezbędnej dla funkcjonowania każdej sprężarkowni.

Uzupełnieniem naszej oferty handlowej jest działalność pionu technicznego, który oprócz obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej kompresorów i pomp, oferuje usługi projektowe, pomiarowe oraz wykonawcze w zakresie instalacji sprężonego powietrza i próżni.